Milí návštěvníci SLAVONICE FESTu, na této stránce najdete mix informací, které by se vám mohly před příjezdem na festival hodit, Aby na místě nedocházelo  k nedorozuměním a celé 4 dny vládla ve Slavonicích letní pohoda. Těšíme se na vás!

 

POČASÍ

SLAVONICE FEST se koná za každého počasí. Za eventuální nepřízeň počasí nenese pořadatel odpovědnost. Ale bude krásně!

Festivalové a akreditační centrum - Institut Slavonice

Otevřeno denně  9:30 - 21:30 hodin. V neděli 27.7. 12 - 22 hodin.

Kromě dvou projekčních sálů, ve kterých se budou promítat festivalové snímky, je v Institutu umístěn prodej všech typů akreditací hudebních vstupenek a vstupenek na místní projekce i Akreditační centrum, kde si návštěvníci vymění předem zakoupené akreditace a vouchery za příslušné akreditační a vstupové náramky. V budově je během festivalu i hlavní organizační štáb, koordinace ubytování a sídlo festivalové produkce.

Spolkový dům Slavonice

V rámci Slavonice Festu tu budou probíhat projekce Sekce originální produkce HBO.Návštěvníci si mohou posedět v příjemné kavárně, nakoupit bio sortiment a obdivovat unikátní rekonstrukci objektu. Rozsáhlá přestavba domu v centru Městské památkové rezervace trvala více než rok. Výsledkem je čistý, moderní a útulný objekt, který je denně otevřen široké veřejnosti. Prodej vstupenek na místní projekce. Možnost úschovy kol a pod.

Podáváme zde zdravé snídaně!

Dětský koutek - Spolkový dům Slavonice nabízí v době festivalu dopolední a odpolední hlídání dětí. Pro děti od 3 let. Více informací a individuální domluva na místě.

Kulturák

V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, bude přes den třetí festivalový kinosál. V noci se pak v Kulturáku rozjedou taneční party. Prodej vstupenek na místní projekce a party.

Hudba v Maříži

Necelé 4 kilometry od Slavonic leží na hranici s Rakouskem Maříž, vesnička, ve které na nově vzniklé Open Stage (otevřené scéně) se odehrají každý den 3 velké koncerty. Ty doplní alternativní Stodola Maříž, která nabídne denně dvě subtilnější vystoupení pro hudební fajnšmekry. Dopravu na trase Slavonice - Maříž a zpět zajišťuje festivalový autobus. Do Maříže je možné dojet i autem, na kole nebo dojít pěšky. Prodej vstupenek na koncerty ve Slavonicích i v Maříži..

PARKOvání

bude doplněno

ZÁKAZY

Je přísně zakázáno vnášet do prostor konání festivalu skleněné nádoby a lahve, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, předměty ohrožující bezpečnost, drogy, psychotropní látky, hořlaviny a zbraně jakéhokoli druhu.

Zákaz kouření během filmových projekcí.

Během koncertů je zakázaný crowdsurfing – plavání na rukách, a stagediving – skákání z pódia.

DĚTI

Festivalové filmové projekce jsou přístupné od 15 let. Pro projekce v Letním kině bude uvedena přístupnost u každého filmu zvlášť.

Děti do 12 let mají na přístupné akce festivalu vstup zdarma a to pouze v doprovodu zákonného zástupce, který v případě potřeby doloží věk dítěte.

Za nezletilé návštěvníky SLAVONICE FESTu nesou  plnou odpovědnost rodiče nebo zákonný zástupce.

ZVÍŘATA

V prostorách SLAVONICE FESTu musí být na vodítku a nesmí ohrožovat nebo obtěžovat ostatní návštěvníky festivalu. Ubytování zvířat je možné jen se souhlasem majitele ubytovací kapacity. V Campu Slavětín ubytování pouze bez zvířat.

Co si Vzít s sebou

Nezapomeňte na občanku a kartičku zdravotní pojišťovny.  Ve Slavonicích je jeden bankonmat, na některých místech je možné platit kartou. Mohly by se hodit holinky a pláštěnky, ale určitě si sbalte klobouk, krém s vysokým opalovacím faktorem, plavky a plážovou osušku. Koupání přímo u OPEN STAGE v Maříži nebo nedalekých rybnících. Cyklisti se mohou na festivalu pohybovat i na kole - vlastním, nebo využít půjčovnu kol U Čápů.

FESTIVALOVÁ DOPRAVA

Autobusová festivalová linka zajišťuje dopravu v celém prostoru festivalu, tedy na trase  Slavonice – Maříz a zpět. Časy dopravy budou upřesněny. Bus: 10 Kč   Van: 50 Kč

OBčerstvení

Hladem ani žízní během festivalu nikdo trpět nebude. Slavonice nabízejí dostatek restaurací, obchodů s potravinami a SLAVONICE FEST má připravené vlastní stánky s jídlem a pitím na všech třech festivalových místech - na náměstí, v Maříži i v nočním Kulturáku.

ZDRAVÍ

AMBULANCE: Tel.: 155

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Tel.: +420 384 376 111, Tel.: +420 384 322 070
U Nemocnice 380/III, 377 38 Jindřichův Hradec. Pohotovost, urgentní non-stop příjem!

Nemocnice Dačice, a.s., Tel.:+420 384 358 211, Antonínská 85/II, 380 16 Dačice. Pohotovost jen víkendy a svátky

PRAVIDLA A PODMÍNKY

Změna programu vyhrazena

Zakoupené akreditace a vstupenky budou ve Filmovém a akreditačním centru v Institutu Slavonice vyměněny za akreditační/vstupové náramky. Při ztrátě akreditačního/vstupové náramku nevzniká nárok na jeho náhradu. Při poškození akreditačního/vstupového náramku je možná výměna při předložení jeho nadpoloviční většiny.

Organizátor nenese odpovědnost za ztráty a škody vzniklé na majetku či zdraví návštěvníka, pokud vznikly nedbalostí návštěvníka či z viny jiných návštěvníků či třetích osob.

Konfliktní a agresivní chování stejně jako porušení zákazů či pravidel festivalu může být důvodem k vykázání z prostor festivalu, případně k odebrání akreditačního náramku bez náhrady.

Z důvodu vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních návštěvníků prosíme o zodpovědné chování během festivalu.