David Koller, Vypsaná Fixa nebo Prago Union na scéně, Nick Cave, Julia Roberts a Ivan Trojan na plátně. Multižánrový happening, který představí 31 filmů, 21 kapel a 6 DJ´s,  začíná už v neděli. Seznamte se s jeho tvůrci!

 

„Festival je tak nabitý, že vyjmenovat to nej je opravdu těžké. V programu máme jak filmy pro každého, tak filmové úlety, komedie a dramata, novinky i archivní poklady. Já určitě vyrazím na hit letošního festivalu Sundance i Karlových Varů Nick Cave: 20 tisíc let na zemi, Krobotův režijní debut s Dejvickým divadlem Díra u Hanušovic, kompletní sérii HBO Temný případ, na AIDS drama z 80´let The Normal Heart a stoprocentně na dokument se záznamem legendárného koncertu Led Zeppelin z roku 1973 The Song Remains the Same a Břímě snů. Těžší bude stihnout všechny koncerty, kterých máme denně 5. Dva alternativní v hudební Stodole a tři na Open Stage v Maříži. Pro mě je jasná Jasná páka, G-Point Hunters, Garage&Tony Ducháček, Please The Trees, Koller, Fixa, Vladimír Merta, Prago Union…,“ říká producent a autor Slavonice Festu, filmový režisér Ondřej Trojan.

 

Slavonice Fest představí i speciální sekci, pro niž vybíral snímky malíř, sochař a velký filmový fanoušek Jaroslav Róna.“ Jsem rád, že můžu širšímu publiku představit filmy, které mne oslovují, a jsem sám zvědavý, jak je diváci přijmou. Všechny jsou to snímky o umění nebo jeho tvůrcích, jako je oscarový Umělec, nebo dokument Břímě snů o režiséru Herzogovi, i filmy, u nichž hraje výraznou roli výtvarná složka, jako v retro snímku Nejsmutnější hudba světa či Anténa,“ vysvětluje Róna, co čeká diváky jeho výběru.

 

Za hudební dramaturgií festivalu stojí kromě Trojana i zpěvačka Lenka Nová. „Hudební program jsme postavili společně s Ondřejem Trojanem, jeho srdcovky jsem doplnila jmény, která neznal, a u kterých jsem měla pocit, že by se mu mohla líbit. Dalším vodítkem pro výběr bylo nádherné místo, vesnička Maříž, kde se budou koncerty odehrávat. Vybírali jsme pozitivní a kvalitní muziku a nešli jsme jen po momentálně módních jménech. Vznikla tak hodně pestrá a neokoukaná sestava kapel a interpretů, která ve spojení s místem konání myslím přinese intenzivní zážitek,“ slibuje Lenka Nová, která na festivalu odehraje i vlastní koncert.

„Je to festival po všechny generace. Jak v hudbě, tak filmech. A to ani nemluvím o pohodičce u rybníka nebo nočních mejdanech. Tam se nakonec sejdeme všichni. Jediné, co bude na SLAVONICE FESTu chybět, je bulvár. A dechovka,“ uzavírá Ondřej Trojan.

Program Slavonice Festu uvede každý den na dvacet filmových projekcí, po nich bude pokračovat pěti koncerty a letním kinem a v ranních hodinách ho uzavře taneční party v Kulturáku. O Ceně pro nejlepší film rozhodnou výhradně diváci.

SLAVONICE FEST naplní poslední červencový týden tím nejlepším z léta, filmů a hudby.